רפואת שיניים בלייזר – מחליפה את השימוש במקדח


מאת: ד"ר אמיל ליטבק | יום שני,28 לאפריל, 2014

עד לפני כמה שנים, הביקור אצל רופא השיניים לא היה חוויה נעימה במיוחד עבור רבים. טיפולי השיניים לוו בכאב, הצריכו הרדמה מקומית וההתאוששות, במקרים מסוימים, ארכה זמן לא מבוטל. אחת הסיבות לכאבים היא המקדח שבאמצעותו מבוצעות פעולות רבות על ידי רופאי השיניים. המקדח מפעיל מגע, רטט וחום, שמהווים את הסיבה העיקרית לכאב.

הדגמת העלמת עששת בלייזר

הדגמת העלמת עששת בלייזר

עם התפתחות הטכנולוגיה, פותחה רפואת שיניים בלייזר – ופעולות שעד לא מזמן, ואפילו כיום, נעשות באמצעות מקדח, מוחלפות באמצעות טכנולוגיית הלייזר. ביקור אצל רופא שיניים בלייזר יכול לחסוך לכם בזמן הטיפול, יכול להפוך את ההרדמה למיותרת ואפילו לקצר את זמן ההחלמה מטיפולי שיניים.

טיפול שיניים בלייזר – אילו פעולות מחליף הלייזר?

* ניקוי עששת – אחד הטיפולים הנפוצים השייך לתחום רפואת השיניים המשמרת. ניקוי השן נעשה באמצעות לייזר ולא באמצעות מקדח. כך אין מגע, רטט וחום כתוצאה מהפעילות. הדבר אף מייתר את ההרדמה.
* טיפול שורש – רופא שיניים בלייזר יקצר את זמן הטיפול משמעותית. הפעולה נעשית באמצעות תמיסה המופעלת בלייזר, ולא בפצירה שעלולה להביא לגירוד קירות השן.
* טיפול חניכיים – רופא שיניים בלייזר יכול למנוע ניתוחי חניכיים. אם יש צורך בטיפולי חניכיים, הדבר נעשה באופן שמרני הרבה יותר מאשר בשימוש במקדח. על ידי שתי מערכות לייזר, ניתן לבצע את כל הפעולות שמבצע המקדח.

כמו כן, ניתן לבצע טיפולי שיניים נוספים בלייזר, המחליף את המקדח. כל הטיפולים נעשים במרפאתו של ד"ר אמיל ליטבק באמצעות מכשיר Fotona Lightwalker המתקדם.

ישנן פעולות ספציפיות שבהן יש צורך במגע ישיר של המקדח כדי לבצע את הטיפול. אחד המקרים הוא הכנת שיניים לכתרים – חלק מפעולה זו מבוצע באמצעות מקדח. גם בהכנת מקום לשתלים, מטבע הדברים, יש צורך במקדח (אך חשיפתם יכולה להיעשות באמצעות לייזר). בנוסף, הוצאת אמלגם מבוצעת אף היא על ידי מקדח.

Share Button


תגיות: , , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>