רפואת שיניים בלייזר בטיפולי כתרים


מאת: ד"ר אמיל ליטבק | יום חמישי,11 ליולי, 2013

כתרים הם טיפולים השייכים לרפואת השיניים המשקמת. הכתר הוא למעשה מתקן שמחזיר לשן את התפקוד שלה – וגם עוזר לה לחזור למראה האסתטי הרצוי. המתקן מכסה את השן ומיועד לאותם מקרים שבהם השן נהרסת.

רפואת שיניים בלייזר - כתר מקרמיקהברוב המקרים, מדובר בהרס של השן בגלל עששת. לעתים העששת נרחבת מאוד ומאלצת את רופא השיניים לבצע טיפול שורש. לאחר טיפול שורש, יהיה צורך לכסות את השן באמצעות כתר בדרך כלל. מספר כתרים המחוברים יחד נקראים "גשר". הגשר, כשמו, נועד לגשר על אזור חסר שיניים. במקרים שבהם חסרה שן אחת, או אפילו שתיים ושלוש שיניים, ניתן להשתמש בשיניים הסמוכות לאזור כתומכות, ולכסות את האזור בגשר.

איך מתבצע טיפול כתר?

1. הקטנת השן. שלב ראשוני זה נועד על מנת ליצור מקום לכתר. זהו מעין פיסול שמטרתו להקנות לשן צורה ייחודית, המיועדת לשרת את התאמת הכתר ביתר קלות. רפואת שיניים בלייזר מאפשרת את ביצוע השלב הזה באופן היעיל ביותר, במקום השימוש במקדח.

2. התקנת כתר מעבר. כדי שהמטופל או המטופלת לא ייצאו מהמרפאה עם שן קטנה, על רופא השיניים לבצע התקנת כתרי מעבר.

3. לקיחת מִטבע. זהו נגטיב (תשליל) של ההכנה, והוא נלקח לרוב ללסת כולה. על מנת להעביר למעבדה את התשליל המדויק, יש צורך להרחיק את החניכיים מהשן. בשיטה הקונבנציונלית, מבוצעת הפעולה על ידי החדרת חוט לתוך החניכיים. מדובר בפעולה כואבת ופולשנית שנעשית בדרך כלל בהרדמה מקומית. רפואת שיניים בלייזר לעומת זאת, מציעה להשתמש בקרן הלייזר להרחקת החניכיים לפני המטבע. השיטה לא דורשת הרדמה וזה היתרון של הלייזר לעומת שיטות אחרות. לאחר מכן, יישלח המטבע למעבדת שיניים, שם מיוצר הכתר.

לייזר בטיפולי כתרים

4. הדבקת הכתר לאזור המטופל. רופא השיניים בודק שהכתר מתאים למקום שהוכן מראש, ואם הכל עובד כשורה, מבוצעת הדבקת הכתר.

בסך הכל, הכנת השן וכתר המעבר אורכת בין 30 ל-40 דקות. לאחר מכן, מדובר בשלבים קצרים שאורכים כמה דקות כל אחד. בין השלבים, יש כמובן להמתין כשבוע, עד לחזרת הכתר מהמעבדה. אין ספק כי שילוב של רפואת שיניים בלייזר הופך את טיפולי הכתרים לקלים הרבה יותר.

רוצים לדעת עוד על טיפולי שיניים בלייזר? לחצו כאן

הכותב הנו ד"ר אמיל ליטבק, שבמרפאתו ניתן לבצע טיפול שיניים בלייזר באמצעות מכשור מתקדם מבית Fotona. למידע נוסף על טיפול שיניים בלייזר ללא כאב בכלל! לחצו כאן

ד"ר אמיל ליטבק – רופא שיניים עוסק ברפואת שיניים בלייזר ומעניק טיפולי שיניים ללא כאב!
השאירו פרטים בצד ימין של המסך או התקשרו, ואנחנו נשמח לייעץ לכם מדוע כדאי לכם לעבור לטיפולי שיניים בלייזר.

כתובת המרפאה:
ירושלים 39,קריית אונו

Share Button


תגיות: , , , , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>