צפו: טיפול בעששת באמצעות לייזר – קל, מהיר ונוח


מאת: ד"ר אמיל ליטבק | יום חמישי,20 לפברואר, 2014

עששת היא המחלה הנפוצה ביותר בעולם – ומוכרת לכולנו בתור חורים בשיניים. העששת מתפתחת כתוצאה מפעילות חיידקית בתוך השן ורצוי לטפל בה בשלב מוקדם.

אפשר להקביל את התפתחות העששת להתפתחות כתם על תפוח שיש עליו כתם חום קטן. אם לא תוציאו את הכתם החום ותחזרו לאחר כמה ימים הכתם יהיה גדול יותר ועלול לכסות את רוב התפוח. אותו הדבר מתרחש בשיניים. אמנם לא כל-כך מהר, ומדובר בתהליך של חודשים, אבל ברגע שישנו חור קטן בשן או פעילות חיידקית קטנה, אחרי תקופה מסוימת החור יהיה גדול יותר.

הדמיית טיפול בעששת באמצעות לייזר

הדמיית טיפול בעששת באמצעות לייזר

כמו בכל מחלה, גם בעששת מומלץ לטפל מוקדם ככל האפשר. זכרו – חור קטן משמעותו סתימה קטנה. חור גדול לעומת זאת, ייאלץ את רופא השיניים לבצע סתימה גדולה. אם נתקלתם בחורים בשיניים, בוודאי תשמחו לדעת שכיום ניתן לבצע טיפול שיניים בלייזר באופן מהיר וקל על מנת לטפל בבעיה.

אופן ביצוע הטיפול

ראשית, יש לנקות את הנזק בתוך השן – כלומר הריקבון שיצרו החיידקים. עד לפני 14 שנים, גם אני וגם רופאים אחרים עשינו זאת באמצעות מקדח. כמעט ב-100 אחוזים מהמקרים, בניקיון השן ובסילוק הריקבון, יש צורך בזריקת הרדמה. לעומת זאת, טיפול שיניים בלייזר הוא טיפול שיניים ללא כאב ולכן אין צורך בהרדמה!

שלושת הגורמים המביאים לכאב בטיפולים הרגילים:
 1. מגע מקדח השן – רפואת שיניים בלייזר לא מצריכה מגע כלל.
 2. ויברציות – כאשר מבוצע הטיפול במקדח, ישנן רעידות שהמקדח מייצר. בלייזר לעומת זאת, אין ויברציה כלל.
 3. חום – המפגש בין המקדח לשן יוצר חום, ובטיפול שיניים בלייזר לעומת זאת, כמעט שאין חום.

יתרון נוסף של טיפול שיניים בלייזר הוא חיטוי האזור, בניגוד למקדח. חשוב לציין בהקשר זה שככל שיהיו פחות חיידקים, יהיה החיבור בין החומר לבין השן טוב יותר. לאחר החיטוי וניקוי העששת, ממלאים את החסר באמצעות חומר, מאירים אותו באור כחול והטיפול מגיע לסיומו.

צפו: טיפול בעששת באמצעות לייזר

Share Button


תגיות: , , , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>