צפו: היתרונות הגדולים של טיפול שיניים בלייזר


מאת: ד"ר אמיל ליטבק | יום ראשון,22 לספטמבר, 2013

ד"ר אמיל ליטבק התארח בתכניתה של אורנה דץ בערוץ 10 ודיבר על היתרונות של רפואת שיניים בלייזר. בראיון הוא המליץ לבצע טיפולי שיניים בלייזר כדי לפתור כמעט כל בעיה הקיימת בחלל הפה.

ד"ר אמיל ליטבק - לפני ואחרי טיפול חניכיים בלייזר

טיפול החניכיים בלייזר: לפני ואחרי

"מבחינתי, המקדחה שייכת לעבר הרחוק, אבל לצערי, טיפול שיניים בלייזר הוא לא משהו שתפס תאוצה אצל כל רופאי השיניים וזה קצת לא ברור, משום שכל מי שיוצא מהטיפול במרפאתי מדבר על חוויה מתקנת ברפואת השיניים", הסביר ד"ר ליטבק. "אמנם לפני כ-12 שנה הטכנולוגיה לא הייתה מתקדמת כל-כך, אבל כיום המכשור מתקדם מאוד והטכנולוגיה מתחדשת כל הזמן".

מכאן עבר ד"ר ליטבק לדבר על היתרונות של השיטה – במיוחד על כך שזוהי רפואת שיניים ללא כאב: "אחד היתרונות המרכזיים בשיטה הוא זריקת ההרדמה שהופכת למיותרת ב-90 אחוזים מהמקרים, כי פשוט אין בה צורך. ייתכן שהמטופל ירגיש עקצוץ מסוים, וזה הכל. אנשים מעדיפים אולי להרגיש עקצוץ קטן ולא לצאת מרופא השיניים עם הרגשה של פה נפוח בגלל ההרדמה".

הטיפול בטיחותי יותר לעומת שימוש במקדחה

כשנשאל לגבי הסיכון בטיפול, השיב ד"ר ליטבק כי הטיפול איננו מסוכן – ולהיפך, הוא בטיחותי יותר מאשר מקדחה. הדיוק נקבע על ידי מכשור ולא על ידי אדם, כמו במקדח. לכן, הלייזר מדויק יותר. באמצעות הדיוק והתכונה המיוחדת של קרן הלייזר שמחטאת אזורים מחיידקים, ניתן למנוע הרבה טיפולי שורש.

"כרופאי שיניים, אנחנו חוסכים לעצמנו הרבה מאוד זמן בטיפול שיניים בלייזר. הטיפול מהיר הרבה יותר בהשוואה למקדח, וגם כי אין צורך בזריקת הרדמה ובהמתנה עד שחומר ההרדמה ישפיע. במקרים מסובכים כמו טיפולי שורש שנמנעים, גם נחסך לאנשים הרבה כסף. הטיפול עצמו אולי יקר יותר נקודתית, אבל חוסך הרבה כסף לטווח הארוך", הוא סיכם.

צפו בד"ר אמיל ליטבק מדבר בתכניתה של אורנה דץ:

Share Buttonכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>