מה תפקיד הלייזר בטיפולי שורש?


מאת: ד"ר אמיל ליטבק | יום חמישי,7 לנובמבר, 2013

הגעתם לרגע שבו צריך לבצע טיפול שורש בשיניים? ניתן לעבור אותו בשיטה הרגילה, אבל חשוב לדעת שגם ניתן ליהנות מהיתרונות של טיפול שיניים בלייזר. במהלך השנים נתקלתי בשאלות רבות לגבי טיפולי שורש. ריכזתי כאן כמה שאלות בולטות.

1. מה תפקידו של הלייזר בטיפול שורש?
כאשר מדברים על "טיפול שורש בלייזר", מתכוונים לחיטוי תעלת השורש לפני סגירתה. פרוצדורה זו שהיא חלק מהטיפול, נעשית באמצעות לייזר, המחליף את הפצירה.

הדמיית שילוב הלייזר בטיפול שורש

הדמיית שילוב הלייזר בטיפול שורש

2. מה ההבדלים בין טיפול שורש בלייזר לבין הפרוצדורה הרגילה?
לב העבודה בטיפולי שורש הוא סילוק החומר האורגני וחיטוי של תעלת השן. מטרה נוספת, אך משנית, היא הרחבה של התעלה על מנת להתאים אותה לחומרי המילוי (כך נוצרת הסתימה). בנושא סילוק החומר האורגני והחיטוי, אין מתחרים ללייזר. נושא ההרחבה זוכה לחשיבות הולכת ופוחתת בעולם טיפולי השורש. כיום, ניתן מענה לרוב טיפולי השורש – בלייזר.

3. האם יש זריקת הרדמה בטיפולי שורש בלייזר?
ניתן לקבוע אם יש צורך בזריקת הרדמה או לא, רק לאחר בדיקה קלינית ובדיקה רנטגנית.

4. מה התהליך בטיפול שורש בלייזר ומה היתרון לעומת פצירה?
טיפול השורש הוא טיפול ארוך, אבל אינו כואב. יתרונות הלייזר רבים, אבל יש לזכור שגם הלייזר מופעל בסך הכל על ידי רופא. שילוב הלייזר ברפואת השיניים בכלל ובטיפולי שורש בפרט, חוסך זמן טיפול ומביא לתוצאות טובות יותר. קרן לייזר, יחד עם תמיסה מיוחדת בתעלת השורש, יבצעו ניקוי תלת ממדי במקום דו ממדי, שמבוצע על ידי פצירה. בסיום הטיפול יבוצע מילוי על ידי חומר (שאינו שגרתי בישראל) בגלל מחירו. אני מאמין שרופא שמוכן להשקיע בציוד יקר כמו מערכת לייזר, טבעי שישקיע באלמנטים נוספים לנוחות המטופלים.

במרפאתו של ד"ר אמיל ליטבק ניתן לבצע השתלות שיניים בלייזר באמצעות מכשור מתקדם מבית Fotona. למידע נוסף על טיפול שיניים בלייזר ללא כאב בכלל! לחצו כאן

Share Button


תגיות: , , , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>