מהם טיפולי שורש בלייזר?


מאת: ד"ר אמיל ליטבק | יום שלישי,4 ליוני, 2013

טיפול שורש נגרם כתוצאה מאי טיפול בזמן בשן חולה שהתפתח בה חור. זהו המוצא האחרון במקרה שהעששת הגיעה לשורש השן. בטיפול שורש מבוצעת הוצאה של החומר שנמצא בתעלת השורש. לאחר חיטוי התעלה, סותמים אותה בחומר מלאכותי.

ד"ר אמיל ליטבק - טיפולי שורש בלייזר

למעלה: לפני טיפול השורש. למטה: אחרי הטיפול

עבור רופאי השיניים, טיפול שורש הוא עבודה מפרכת למדי, שכן היא מצריכה זמן רב וגם ניסיון ויכולת. הרופאים משתמשים באמצעים מכניים שעומדים לרשותם ובחומרי שטיפה שונים. בעיה מרכזית בטיפולי שורש היא שישנן תעלות קטנות יותר מלבד התעלה הגדולה בשן, וקשה מאוד לגשת אליהן בכלים המכניים והקונבנציונליים. הפתרון שרק עשוי לעזור הוא שימוש בחומרי חיטוי.

קיצור זמן הטיפול והפיכתו ליעיל ומחטא יותר, הם משאת נפש, הן של רופא השיניים והן של המטופלים. משאת הנפש הזו הפכה למציאות באמצעות הפיתוח של חברת "פוטונה" וחוקרים מאוניברסיטת אריזונה בארצות הברית. מדובר בפיתוח חדשני של התקן לייזר, בטכנולוגיה של גלים אקוסטיים שנוצרים באמצעות המכשיר, יחד עם חומר חיטוי. טיפול שורש בלייזר בטכנולוגיה הזו, גורם לפעולת שאיבה מתעלת השורש ומהתעלות הקטנות יותר.

לפני השימוש בלייזר, היה שימוש בפעולה מכנית, אבל כיום הפעולה היא תלת-ממדית ומצליחה להגיע באפקטיביות למקומות שלא היו נגישים בשורש השן. טיפול שורש בלייזר כולל גם חיטוי של התעלה בשורש עוד לפני הסגירה שלה על ידי חומרים מלאכותיים. בשיטה הזו נחסך זמן יקר וגם הטיפול עצמו הופך למוצלח יותר.

למידע נוסף על טיפולי שורש בלייזר לחצו כאן

Share Button


תגיות: , , , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>