מהם היתרונות של שימוש בלייזר בהשתלת שיניים?


מאת: ד"ר אמיל ליטבק | יום ראשון,11 לאוגוסט, 2013

אנשים רבים זקוקים להשתלת שיניים במהלך חייהם, ובשנים האחרונות נכנסה גם טכנולוגיית הלייזר לתחום, שמקלה מאוד על הטיפול. זה המקום להדגיש כי השתלות שיניים בלייזר, כפי שמכנים אותן, הן למעשה השתלות שיניים בסיוע או בשיתוף לייזר – הטכנולוגיה אינה מחליפה את כל הפעולות הקשורות בהשתלת שיניים, אבל היא בהחלט בעלת יתרונות רבים.

ד"ר אמיל ליטבק - מכשיר ה-LightWalker

מכשיר ה-LightWalker המבצע את הפעולות באמצעות לייזר

בשלושת העשורים האחרונים, הפך נושא השתלים הדנטליים מניתוח מסובך שמבוצע על ידי מומחים, להליך כירורגי הנעשה מדי יום במרפאות השיניים ובפשטות יחסית. חלק גדול מהפעולות מבוצע על ידי רפואת שיניים בלייזר, מה שמקל עוד יותר על הפרוצדורה. נמנה את התכונות הייחודיות של קרן הלייזר בהשתלות, שהן למעשה אותן תכונות חיוביות של קרן הלייזר.

השתלות שיניים בלייזר – היתרונות

1. ניקוי אזור העקירה – כאשר יש צורך בביצוע השתלה מיידית (הכנסת השתל לאחר העקירה), אין מתחרים לרפואת שיניים בלייזר. קרן הלייזר מעלימה חיידקים מאזור העבודה באופן כמעט מוחלט, ומסייעת לשפר את יכולת הקליטה של השתל.

חשיפת שתלים בלייזר

חשיפת שתלים בלייזר

2. הפחתת דימום – כאשר מבוצעות פעולות פולשניות כמו קידוח, מטבע הדברים ישנו דימום. דימום עודף מקשה על ביצוע הפעולה, אך מנגד חוסר דימום מקשה על הריפוי. באמצעות הלייזר ניתן להפחית את הדימום, אך מצד שני לא להעלימו לגמרי.

3. הליך ריפוי מזורז – בשימוש בלייזר, משך ההמתנה לריפוי האזור קצר יותר מאשר משך הריפוי בטיפולים מכניים.

4. סיוע בחשיפת שתלים - לאחר הכנסת השתלים לתוך החניכיים והמתנה של מספר חודשים לקליטתם, יש ליצור שוב גישה אליהם ולהרכיב את השיניים. הלייזר מסייע משמעותית בחשיפת השתלים – מבוצע חיתוך בחניכיים ללא דימום וללא תפרים. במקרים רבים, חשיפת השתלים מבוצעת ללא הרדמה.

לסיכום, הלייזר מסייע מאוד להשתלות שיניים, אך קידוח מדויק באמצעות לייזר עדיין לא קיים בשימוש רופאי השיניים. המצאה שכזו נמצאת בפיתוח, כך שעדיין לא נאמרה המילה האחרונה בתחום הלייזר ברפואת שיניים. אין ספק כי העתיד ייראה טוב יותר מאשר ההווה.

הכותב הנו ד"ר אמיל ליטבק, שבמרפאתו ניתן לבצע טיפול שיניים בלייזר באמצעות מכשור מתקדם מבית Fotona.

ד"ר אמיל ליטבק – רופא שיניים עוסק ברפואת שיניים בלייזר ומעניק טיפולי שיניים ללא כאב!
השאירו פרטים בצד ימין של המסך או התקשרו, ואנחנו נשמח לייעץ לכם מדוע כדאי לכם לעבור לטיפולי שיניים בלייזר.

כתובת המרפאה:
ירושלים 39,קריית אונו

 

במרפאתו של ד"ר אמיל ליטבק ניתן לבצע השתלות שיניים בלייזר באמצעות מכשור מתקדם מבית Fotona. למידע נוסף על טיפול שיניים בלייזר ללא כאב בכלל! לחצו כאן

Share Button


תגיות: , , , , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>