למה מתכוונים כשמדברים על "סוגי" השתלות שיניים?


מאת: ד"ר אמיל ליטבק | יום חמישי,5 לדצמבר, 2013

השתלות שיניים הן הליך כירורגי שנחשב אמנם למורכב, אבל לא מסובך מאוד בדרך כלל. עבור המטופלים, מטבע הדברים, מדובר בטיפול גדול, במיוחד אם מדובר בטיפולים שבהם מורכבים כמה שתלים בפה. עבור הרופא המטפל לעומת זאת, לא מדובר בהבדל גדול במיוחד, מלבד אלמנט הזמן.

במקרים של השתלות מרובות ומורכבות, ובמיוחד לאנשים שחרדים מטיפולי שיניים, כדאי לבצע את הפעולה בטשטוש שמבוצע על ידי רופא מרדים. כך חוסכים מהמטופל  את אי הנוחות המיותרת גם מהטיפול עצמו וגם מההגעות המרובות.

ה"שיטות" השונות להשתלות שיניים

הדמיית השתלת שיניים

הדמיית השתלת שיניים

רפואת השיניים הינה מקצוע הנמצא בתחום שבין רפואה לעסק. בשנים האחרונות, הבינו זאת רופאי השיניים. כעת, הרופאים לא ממתינים שמטופלים יגיעו אליהם, אלא יוזמים בעצמם פניות למטופלים הפוטנציאליים דרך פרסום, שמציע השתלות בשיטות שונות. אפשר להזכיר בהקשר הזה שיטות כמו "All On 4 / 6" או "השתלות שיניים ביום אחד".

בכל מקרה, יש לשקול מה מתאים לכל מטופל ומטופל, ולכל מצב פה יש מספר אפשרויות. יתרה מזו, בדרך כלל אין אלטרנטיבה שנחשבת לטובה ביותר, מכיוון שלכל אחת יתרונות וחסרונות משלה – בין אם בריאותיים, שיקומיים או כלכליים. זו הסיבה שיש להגיע לייעוץ אצל רופא השיניים שיפרוש בפניכם את האפשרויות  ויבחר יחד איתכם את הטיפול המתאים ביותר.

חשוב לציין שהשתלה היא רק תחילת התהליך ובסופו תתבצע בניית גשרים או תותבת על השתלים שהוחדרו ללסת. כך למשל, בבואנו להחליט על שיקום בלסת אחת, חשוב לדעת אילו שיניים יש בלסת שמנגד, כדי שלא ייוצר מצב שבו מופעל לחץ חזק מדי של לסת אחת על השנייה.

אין תחליף לפגישה עם רופא השיניים

לסיכום, כאשר אתם מחפשים מידע על השתלות שיניים, גם אם תיתקלו במידע שמציע לכם השתלות בשיטות שהזכרנו, דעו שאין תחליף לייעוץ מרופא השיניים. רק כאשר מצבכם מאובחן היטב ונפרשות בפניכם כל האלטרנטיבות הטיפוליות, ניתן לקבל החלטה מושכלת.

הכותב הנו ד"ר אמיל ליטבק, רופא שיניים המבצע השתלות שיניים בלייזר. במיוחד כאשר מדובר בהשתלות, טיפול שיניים בלייזר מסייע בניקוי אזור העקירה, בהפחתת דימום, בהליך ריפוי מזורז ובחשיפת שתלים.

Share Button


תגיות: , , , , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>