למה לבצע הרדמה בטיפול שיניים אם לא צריך?


מאת: ד"ר אמיל ליטבק | יום חמישי,15 למאי, 2014

חלק גדול מטיפולי השיניים, כמו שכבר התרגלנו עם השנים, דורש זריקת הרדמה המקלה עלינו את הטיפול ומונעת מאיתנו להרגיש את הכאבים בזמן הטיפול. גם בטיפולי שיניים פשוטים כמו סתימות, קיים צורך בהרדמה. עם זאת, כשמדברים על טיפול שיניים בלייזר, ההרדמה נחסכת ברוב המקרים (תלוי בסוג הטיפול).

כיום אין צורך בהרדמה!

כיום אין צורך בהרדמה! (patrisyu)

בכל תרופה (וחומר אלחוש הנו תרופה) ישנן סכנות, ונכון, אלה סכנות נדירות. הסכנה הגדולה הטמונה בחומר ההרדמה, נובעות בדרך כלל מאלרגיה לחומרים הקיימים בתוך נוזל ההרדמה המקומית. האלרגיה יכולה להתפתח בכיוונים שונים, אבל שוב נאמר כי באופן כללי מדובר במקרים נדירים ביותר. הבעיה העיקרית בהרדמה המקומית היא חוסר הנוחות. נסקור כעת את החסרונות בהרדמה ונראה כיצד רפואת שיניים בלייזר מספקת להם מענה.

החסרונות הקיימים בהרדמה

  • התחושה בעת הדקירה – ישנם מקומות רגישים לדקירת המחט, למשל כאשר ההזרקה מבוצעת קרוב לשן עצמה או באזור החך. כאמור, בטיפול שיניים בלייזר, ברוב המקרים התחושה נמנעת, מכיוון שאין צורך בהרדמה.
  • התחושה לאחר הטיפול – בדרך כלל התחושה היא של שפה נפוחה או מקום רדום שאינו מורגש. לאחר הטיפול קיים קושי לדבר כרגיל או לאכול, ובנוסף ניתן בטעות לנשוך את השפה מבלי להרגיש, במיוחד אצל ילדים. כשמדובר במבוגרים, ייתכן שטיפול השיניים מבוצע בתחילת היום, מה שמקשה לעבוד ולדבר כרגיל לאחריו. רופא שיניים בלייזר יכול לחסוך מכם את התחושה הזו, שכן חלק גדול מהטיפולים מבוצע ללא הרדמה וללא כאב.
  • המתנה עד לפעילות חומר ההרדמה – לאחר הזרקת החומר לאזור הטיפול, יש צורך להמתין עד שהוא יפעל. במקרים מסוימים, ההמתנה עלולה להגיע גם ל-20 דקות, ורק אז ניתן להתחיל בטיפול. רפואת שיניים בלייזר למעשה מקצרת משמעותית את זמן הטיפול עבורכם וגם עבור הרופא המטפל.
  • לא ניתן לבצע טיפול בשני צדדים – כשיש צורך לבצע טיפול בשני צדדים, למשל בצד ימין ובצד שמאל של הלסת התחתונה, לא ניתן להרדים את שני הצדדים, שכן הדבר יגרום לאי נוחות מקסימלית עבור המטופלים ולחוסר תחושה בחלקים נרחבים בחלל הפה. לכן, יש צורך בשתי הגעות למרפאת השיניים. טיפול שיניים בלייזר מאפשר לבצע את הטיפול בשני הצדדים בהגעה אחת בלבד!

לסיכום, מטופלים רבים טוענים שהיתרון הגדול ברפואת שיניים בלייזר היא היציאה מהמרפאה ללא התחושה המעיקה של הרדמה. נסו גם אתם את רפואת השיניים בלייזר – שתהפוך את הביקור אצל רופא השיניים לחוויה מתקנת.

צפו: היתרונות של טיפולי שיניים בלייזר

Share Button


תגיות: , , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>