טיפול שיניים ללא הרדמה? הלייזר הוא הפתרון


מאת: ד"ר אמיל ליטבק | יום ראשון,6 לאוקטובר, 2013

במהלך השנים האחרונות הופנו אלינו לא מעט שאלות שנוגעות לטכנולוגיית הלייזר ברפואת השיניים. הנה כמה מהשאלות והתשובות הרלוונטיות, וייתכן מאוד שהן יעזרו גם לכם.

1. לא הייתי אצל רופא השיניים זמן רב. האם טיפול שיניים בלייזר פחות כואב ומה הסיכונים בו?

לפני הניסיון שלי, של רופאי שיניים אחרים שאימצו את טכנולוגיית הלייזר וגם לפי מחקרים בעולם, כ-80 אחוזים מטיפולי השיניים שמבוצעים בלייזר דנטלי, לא מצריכים הרדמה. אם המטופל מרגיש כאבים, אפשר לבצע הרדמה מקומית ואז מטבע הדברים אין כאב. באופן כללי, טיפול שיניים בלייזר הוא טיפול שיניים ללא כאב. הטיפול מדויק, נקי ומהיר יותר בדרך זו.

2. אילו טיפולים מוצעים על ידי רפואת שיניים בלייזר?

שאלות ותשובות בנוגע לרפואת שיניים בלייזר

שאלות ותשובות בנוגע לרפואת שיניים בלייזר

באמצעות הלייזר אפשר לבצע כל פעולה בחלל הפה שמבצע המקדח. בדרך כלל, היעילות של פעולות הלייזר בהשוואה למקדח גדולה יותר – הן מבחינת משך הטיפול והן מבחינת האפקטיביות. הראש של ידית הלייזר קטן יותר בהשוואה לראש הידית במקדח. אולי הדבר מקל על טיפולי שיניים מסוימים. הלייזר שמאפשר את מרבית הפתרונות הוא ER:YAG, עם אורך גל של 2,940 ננומטר של חברת Fotona. היתרון הבולט ביותר שלו הוא היעדר הצורך בהרדמה מקומית במקרים רבים, מה שמאפשר טיפול שיניים ללא כאב.

3. בתי בת ארבע וחוששת מאוד מרופא שיניים, קשה לה לשתף פעולה. האם טיפול שיניים בלייזר פחות מאיים?

בטיפול שיניים לילדים, גישתו של הרופא, כמו גם ניסיונו ההתנהגותי עם ילדים, חשובים ביותר. הטיפול עצמו הוא דווקא פשוט יותר. רפואת שיניים בלייזר מאפשרת לקצר את משך הטיפול ולהקל על המטופל. במקרים רבים, הלייזר יכול למנוע טיפולי שורש.

4. מה ההבדל בין השתלת שיניים רגילה להשתלת שיניים בלייזר והאם זה כואב?

כאשר מדברים על "השתלות שיניים עם לייזר", מדברים על דבר שלא קיים עדיין. פעולות ספציפיות ניתנות לביצוע באמצעות לייזר, כאשר מבצעים שתלים דנטליים. הפעולות בהחלט יכולות להפוך את התהליך לקל יותר, אבל עיקר ההשתלה מבוצע בלי קשר לטכנולוגיית הלייזר.

במרפאתו של ד"ר אמיל ליטבק ניתן לבצע השתלות שיניים בלייזר באמצעות מכשור מתקדם מבית Fotona. למידע נוסף על טיפול שיניים בלייזר ללא כאב בכלל! לחצו כאן

Share Button


תגיות: , , , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>