טיפולי שיניים לילדים באמצעות לייזר


מאת: ד"ר אמיל ליטבק | יום שישי,24 למאי, 2013

לא מעט פרסומים של רופאי שיניים, הן מהארץ והן מהעולם, מזמינים את לקוחותיהם ליהנות מנפלאות רפואת השיניים בלייזר. השתלות שיניים בלייזר, ניתוחי חניכיים, הלבנת שיניים וסוגים נוספים של טיפול שיניים בלייזר, מזמינים מבוגרים וילדים לחוויה של טיפול שיניים מסוג אחר. אוכלוסיית הילדים נמצאה כמתאימה במיוחד ליהנות מיתרונותיה של רפואה מתקדמת זו, וזאת בשל גילם הצעיר והרצון למנוע מהם לקשר בין רופא השיניים לבין חוויה של כאב ופחד.

טיפול שיניים בלייזר לילדים

הרבה פחות כואב
הכלל שמציג את רפואת השיניים בלייזר בתור טיפול שיניים ללא כאב הוא מבחינת שאיפה ואיננו אבסולוטי, אבל הוא קרוב מאוד למציאות. לאמיתו של דבר כל סוג של טיפול רפואי כרוך בתחושה זו או אחרת של אי נוחות, אבל כאשר המטפל הוא רופא שיניים בלייזר אשר רכש ידע וניסיון לאורך השנים, הטיפול יהיה הרבה פחות מכאיב. למעשה, רפואת שיניים בלייזר משמעה, פעמים רבות מאוד, ויתור על הצורך בהרדמה. הפעולה עצמה איננה מסבה כאב, עד שאפשר לוותר על זריקת ההרדמה.
פעמים רבות, החרדה שמפתחים הילדים למול רופאי השיניים, נובעת ממראה המחט והתחושה של אותה הזריקה שנועדה להקל את כאבי הטיפול. במקרים אחרים, מפתחים הילדים חרדה למשמע רעש המקדח המאיים. חרדה זאת עשויה ללוות את הילדים לאורך כל חייהם ולעיתים מביאה אותם להימנעות מוחלטת מהגעה לרופא השיניים. למותר לציין שכאן טמון יתרון נוסף של טיפול שיניים בלייזר – מדובר בטיפול רפואי שקט יחסית, במיוחד בהשוואה לטיפול הסטנדרטי והוותיק.

הרבה יותר סטרילי
אחד היתרונות הבולטים ביותר בתחום טיפולי הלייזר, הוא שרופא שיניים מציע רפואת שיניים ללא כאב, ובנוסף הוא גם מציע לילדים ולהוריהם טיפול יעיל יותר וסטרילי יותר. סגולותיו של הלייזר הופכות אותו לאמצעי החיטוי המושלם. מלבד יכולת החיטוי שלו, כאשר עולה הצורך בטיפולי חניכיים הוא גם מפחית את הדימום ובכך מקצר את זמן ההחלמה. לפני סיום, נזכיר שהלייזר לבדו איננו אמצעי ריפוי פלאי. חשוב להקפיד, במיוחד כאשר מדובר בילדים, לבחור ברופא מנוסה, הן בטיפול באמצעות לייזר, והן במתן טיפולי שיניים לילדים.

Share Button


תגיות: , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>