צפו: טיפולי שורש בלייזר – מהיום אין סיבה לחשוש


מאת: ד"ר אמיל ליטבק | יום רביעי,12 למרץ, 2014

אין אדם שלא חושש מטיפולי שורש. למרות זאת, כיום אין צורך לחשוש מכך. הכירו את טיפולי השורש בלייזר שמקלים הן על המטופלים והן על רופא השיניים. במקרה זה, יש צורך להוציא את תכולת תעלת השורש, לנקות ולחטא אותה ולאחר מכן למלא אותה בחומרים מלאכותיים. עיקר העבודה בטיפול זה, הוא בניקוי ובחיטוי.

כיום אין מכשיר או חומר שיודע לבצע את טיפולי השורש טוב יותר מאשר לייזר, ובמיוחד שילוב של שני לייזרים שנמצאים במכשיר Fotona LightWalker:

1. Er:YAG – באורך גל 2,940 ננומטר.
2. Nd:YAG – באורך גל 1,064 ננומטר.

שני אורכי הגל האלו משלימים זה את זה בניקוי ובחיטוי תעלת השורש ומקלים על הטיפול באופן משמעותי.

הדמיית פעולת הפצירה בטיפול הרגיל - בלייזר אין בה צורך

הדמיית פעולת הפצירה בטיפול הרגיל – בלייזר אין בה צורך

יתרונות טיפול שורש בלייזר

1. קיצור זמן הטיפול באופן משמעותי – נוח מאוד עבור הרופא המטפל והמטופל.
2. שימוש בלייזר במקום בפצירה – במקום לבצע את הפעולה באמצעות הפצירה שמגרדת את קירות התעלה, בטיפול שורש בלייזר, הדבר נעשה באמצעות תמיסה המופעלת על ידי הלייזר, והטיפול הופך להיות תלת ממדי.

אופן הטיפול

כשמופעל נוזל מסוים על ידי הלייזר, נוצר גל אקוסטי תלת ממדי הגורם ללכלוך ולשאריות בתעלת השורש לצאת החוצה. לאחר פעולת הלייזר, ממלאים את השורש בחומר מלאכותי ובכך מסתיים הטיפול. כשמדברים על טיפול שורש בלייזר, ההבדל המשמעותי הוא החלפת פעולת הפצירה בניקוי התעלה. ההחדרה וההכנסה של הפצירה בטיפול ה"רגיל", יוצרות לחץ על השן. כשהשן בתוך הלסת, הלחיצה יוצרת מעין פצע – וזו הסיבה שבגללה יש כאב אחרי טיפולי שורש במשך כמה ימים. טיפול שורש בלייזר פוטר אתכם גם מכאבים אלו!

Share Button


תגיות: , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>