הלבנת שיניים בלייזר: יתרונות על פני הלבנה רגילה


מאת: ד"ר אמיל ליטבק | יום שלישי,25 ליוני, 2013

כשמדברים על הלבנת שיניים, הביטוי הנכון יותר לעשות בו שימוש הוא "הבהרת שיניים", מכיוון שהשן לא תהיה לבנה לגמרי אף פעם בתום הטיפול. המטרה היא לשפר את צבע השן, שבמקור אינו לבן, ולגרום לו להיות בהיר יותר. שיניים לבנות הן בדרך כלל תוצאה של טיפול אחר – ציפוי שיניים.

מימין: הלבנת שיניים בלייזר רגיל פוגעת בכל השן, משמאל: הפעולה ב-Er:YAG על שכבת הג'ל בלבד

מימין: לייזר רגיל פוגע בשן, משמאל: פעולה על שכבת הג'ל בלבד

גם בטיפול הלבנת שיניים בלייזר וגם בשיטות האחרות, בודק הרופא בראש ובראשונה מה מצב השיניים וכי לא קיימים בהן פגמים כמו עששת, סתימות עם מרווח בין החומר לשן וכתרים. אם יש בעיות בשיניים, יש לציין זאת בפני המטופלים ולטפל בהן.

ההלבנה עצמה נעשית באמצעות ג'ל המכיל מי חמצן בריכוז מסוים. הפעלת הג'ל מבוצעת באמצעות הלייזר, וכאן באה הייחודיות של מכשיר ה-LightWalker מבית פוטונה. נבדוק מהם היתרונות של השיטה בהלבנת שיניים.

יתרונות הלבנת שיניים בלייזר במכשיר ה-LightWalker

1. טיפול הלייזר היעיל ביותר שקיים. הלבנת שיניים בלייזר מבוצעת באמצעות קרן Er:YAG באורך גל של 2,940 ננומטר. אורך הגל הזה נמצא כיעיל ביותר בהבהרת שיניים בלייזר.

הלבנת שיניים בלייזר: לפני ואחרי

הלבנת שיניים בלייזר: לפני ואחרי

2. קיצור זמן הטיפול. מלבד היעילות שהוא מספק, השימוש באורך הגל הספציפי מקצר משמעותית את טיפול הלבנת השיניים. בסך הכל, משך הלבנת שיניים בלייזר בשתי הלסתות, לא אורך יותר משעה.

3. לא מחמם את השן. אחת התכונות המרכזיות של קרן ה-Er:YAG היא חוסר ההתחממות, בניגוד לאורכי גל אחרים ולשיטות אחרות. בניגוד לקרני לייזר אחרות, כמו Nd:YAG או דיודה, בשימוש בקרן Er:YAG אין צורך לחשוש מפני התחממות השן.

4. המטופלים לא מרגישים כלום. הלבנת שיניים בלייזר נחשבת לפעולה פחות מעיקה לעומת שיטות אחרות. מדי פעם ייתכן שהמטופלים ירגישו אי נוחות מסוימת, אבל הדבר לא יתפתח לכאב. ברוב מוחלט של הטיפולים, המטופלים לא חשים פגיעה או כאב.

לקבלת מידע נוסף על טיפולי שיניים בלייזר לחצו כאן

 
הכותב הנו ד"ר אמיל ליטבק, שבמרפאתו ניתן לבצע טיפול שיניים בלייזר באמצעות מכשור מתקדם מבית Fotona. למידע נוסף על טיפול שיניים בלייזר ללא כאב בכלל! לחצו כאן

Share Button


תגיות: , , , , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>