הלבנת שיניים בלייזר – המלצות מאת ד"ר אמיל ליטבק


מאת: ד"ר אמיל ליטבק | יום חמישי,10 לאוקטובר, 2013

רפואת השיניים בלייזר היא תחום שהציבור הולך ומגלה עם הזמן, ולכן ישנן שאלות רבות בנושא. הפעם אתמקד בכמה שאלות בנושא הלבנת שיניים בלייזר שקיבלתי לאחרונה, ובתשובות אליהן.

האם יש חסרונות ותופעות לוואי לטיפול של הלבנת שיניים בלייזר? כמה זמן התוצאות נשמרות?
כשהטיפול מתבצע בצורה נכונה, אין תופעות לוואי או חסרונות. בנוגע לשמירת התוצאה לאורך זמן – הנושא תלוי באורח החיים (למשל, שתיית קפה ותה, עישון ועוד).

תוצאות הלבנת שיניים בלייזר

תוצאות הלבנת שיניים בלייזר

מה ההבדל בין הלבנת שיניים בלייזר, בלד ובשיטות אחרות – האם יש שוני מבחינת בטיחות, תוצאות ומשך הזמן שהתוצאות נשמרות?
כאשר מבצעים הלבנת שיניים, פעולת ההלבנה נעשית על ידי חומר שמופעל בדרכים שונות, חלקן בפעולה כימית וחלקן בפעולה על ידי אור. מניסיוני, הפעלת החומר בלייזר ER:YAG ובאורך גל של 2,940 ננומטר, היא הבטוחה וגם יעילה יותר מאמצעי האור האחרים, זאת מכיוון שדרגת חימום השן היא הנמוכה ביותר בדרך הזו. משך הזמן שבו התוצאות נשמרות, תלוי בפיזיולוגיה ובהרגלים של כל אחד. באופן כללי, תוצאות נשמרות כשנתיים.

האם להלבנת שיניים בלייזר יש יותר המלצות מהלבנה בשיטות אחרות?
ללייזר יתרון משמעותי והוא מהירות הטיפול. אם יש צורך בשיניים לבנות יותר כבר מחר, השיטה היא טיפול על ידי רופא במרפאה – ועדיף בלייזר, אך קיימות שיטות נוספות. אם הנושא לא בוער, השיטות כולן יביאו אותך לאותו המקום. ההבדל הוא כמובן הזמן ונוחות הטיפול.

האם יש סיכונים בהלבנת שיניים בלייזר, ולמי היא מתאימה?
הסיכונים בהלבנה הם צריבת החניכיים או השפתיים, שמתרחשת כשהטיפול לא קפדני או לא נכון. הלבנת השיניים מתאימה לכולם. יש לציין שהלבנת שיניים אחרי שעוברים טיפול שורש, שונה מהלבנה של שיניים רגילות. החרסינה לא משתנה לאחר ההלבנה ולכן ההמלצות הברורות הן לא למרוח חומר על החרסינה.

למידע והמלצות בנושא הלבנת שיניים בלייזר – לחצו כאן

במרפאתו של ד"ר אמיל ליטבק ניתן לבצע השתלות שיניים בלייזר באמצעות מכשור מתקדם מבית Fotona. למידע נוסף על טיפול שיניים בלייזר ללא כאב בכלל! לחצו כאן

Share Button


תגיות: , , , , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>