היתרונות של רפואת שיניים בלייזר בטיפולי שורש


מאת: ד"ר אמיל ליטבק | יום שני,9 לספטמבר, 2013

טיפולי שורש הם מהטיפולים הקשים והפחות אהובים על רופאי שיניים ומטופלים, ורוב רופאי השיניים פשוט מעדיפים שהם ייעשו על ידי רופא אחר או מומחה לטיפולי שורש. טיפול השורש הוא למעשה בעיה שנגרמת כתוצאה מאי טיפול בזמן בשן שהתפתח בה חור. טיפול שורש מצריך הוצאה של החומר שנמצא בתעלת השורש, ולאחר החיטוי, סתימה בחומר מלאכותי.

מבנה שורש השן (תמונה: Artur84)

מבנה שורש השן (תמונה: Artur84)

אפשר לדמיין את תעלת השורש כצינור שיש לנקותו, לחטאו ולמלא אותו בחומר מלאכותי שיתחזק את התעלה נקייה מחיידקים וישמש מחסום בפניהם. לשם כך קיימים טיפולי השורש. לפני כניסת טיפולי השיניים בלייזר וגם כיום ברוב המקרים, טיפולי שורש מבוצעים בשילוב פעולה מכנית וכימית. מנקים את תעלת השורש על ידי מחט או פצירה שמסירה חומר שן מקירות התעלה, ובמקביל שוטפים את התעלה בחומר כימי הגורם לחיטוי האזור. הפעולה המכנית היא הכנסה והוצאה של הפצירה מספר רב של פעמים, עד להשלמת הליך הניקוי והחיטוי.

הכלים המתכתיים שתפקידם ניקוי האזור, מרחיבים את התעלה ומקטינים את עובי הקירות שלה. התוצאה היא שהשורש הופך לחלש יותר. בנוסף, הפעולה הזו אחראית לרוב הכאב לאחר טיפול שורש, משום שהיא מזכירה נקישות על השן בעת הטיפול, בלית ברירה.

איכות הטיפול עולה פלאים

ד"ר אמיל ליטבק - מכשיר ה-LightWalker

מכשיר ה-LightWalker בטכנולוגיית הלייזר

אחרי כל המינוסים האלו, תארו לעצמכם שהיינו יכולים להצמיד לפתח תעלת השורש שואב אבק חזק במיוחד ולשאוב לכלוך וחיידקים מתוך התעלה, ללא נקישות של מחט או פצירה. זו בערך הפעולה שמציעה רפואת שיניים בלייזר. הלייזר משפר פלאים את איכות טיפולי השורש. בפעולת הלייזר אין גירוד של קירות התעלה – לכן הם לא מאבדים מהעובי שלהם, ואין גירוי שגורם לכאב משמעותי. למעשה הלייזר מציע רפואת שיניים ללא כאב (כמעט) כשמדובר בטיפולי שורש.

רפואת שיניים בלייזר מציעה, כפי שראינו, פתרון יעיל מאוד בכל הנוגע לטיפול שורש. אך לטיפול שורש בסיוע לייזר שני יתרונות מרכזיים נוספים:

  • נוחות הטיפול לרופא המטפל – טיפול השורש הוא פרוצדורה עדינה, שבה יש להקפיד לשמור היטב על חומר השן. בטיפול שיניים בלייזר,הפרוצדורה הופכת לעדינה הרבה יותר.
  • קיצור זמן הטיפול – אין ספק שיתרון זה מסייע גם לרופא וגם למטופל. בשיטה ה"רגילה", טיפול שורש בשן טוחנת למשל, יכול להימשך שעה עד שעה וחצי ואף יותר. בטיפול שורש בלייזר, זמן הטיפול מתקצר בכ-50%.

במרפאתו של ד"ר אמיל ליטבק ניתן לבצע השתלות שיניים בלייזר באמצעות מכשור מתקדם מבית Fotona. למידע נוסף על טיפול שיניים בלייזר ללא כאב בכלל! לחצו כאן

Share Button


תגיות: , , , , , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>