הדרך הטובה ביותר להפחתת כאב בטיפולי שיניים


מאת: ד"ר אמיל ליטבק | יום שלישי,28 למאי, 2013

אנשים רבים שזקוקים לטיפולי שיניים ולחניכיים פונים לעזרת רפואת השיניים המתקדמת ביותר בעולם. מדובר, כמובן, בטיפול שידוע בשם טיפול שיניים בלייזר. בישראל כמו במדינות רבות בעולם המערבי, ביצוע טיפולי שיניים וחניכיים תוך שימוש בלייזר, זוכים ליותר ויותר אוהדים מצד המטופלים. הסיבה לכך ברורה ופשוטה בתכלית – טיפול בלייזר הוא טיפול שיניים ללא כאב, ברוב המקרים.

טיפול שיניים ללא כאב

טכנולוגיה מתקדמת

למרות מה שמקובל לחושב, טיפולי לייזר ברפואת שיניים אינם דבר חדש כל כך. טיפולי לייזר ניסיוניים היו בשימוש כבר לפני יותר מעשרים שנה. יחד עם זאת, רופא שיניים בלייזר של ימנו אלה שונה עד מאוד מאותו רופא של לפני יותר משני עשורים. מלבד העובדה שכיום נצבר ניסיון דנטלי רב יותר, גם מכשירי הלייזר השתכללו ומשתכללים ללא הפסק. כך למשל, במהלך 13 השנים האחרונות, החלפתי שלושה דורות של מערכות לייזר לרפואת שיניים.

רפואה ללא כאב

למען ההגינות, חשוב לומר שכל רפואת שיניים כרוכה באי נוחות כלשהי. חלק מן הטיפולים של רפואת שיניים בלייזר עשויים גם הם ליצור אי נוחות זמנית אצל המטופלים. אבל, וכאן טמון ההבדל המשמעותי בין רפואת שיניים בלייזר לרפואת השיניים הקונבנציונלית והמוכרת, אין כמו הטיפול בלייזר להפחתת הכאב.

בטיפול שיניים "רגיל" נוצר כאב באמצעות המקדח בגלל החום והוויברציה, שכן המקדח נוגע בשן. בלייזר לעומת זאת, אין מגע ואין ויברציה, בנוסף לחום שנמוך משמעותית בהשוואה למקדח. רפואת שיניים ללא כאב באמצעות לייזר היא הסיבה שבגללה אין צורך בהרדמה ברוב מוחלט של הטיפולים.

פחות כאב פסיכולוגירפואת שיניים ללא כאב

הפחתת הכאב בטיפולי הלייזר מבוצעת גם בשל העובדה שהטיפול הזה שקט הרבה יותר מזה שמבוצע באמצעות מקדחה רועמת. מומחים רבים טוענים שהחרדה בקרב רבים מהמטופלים, שמתעוררת למשמע קולות הקידוח, מביאה להתגברות הכאב בשל מה שניתן לקרוא לו כאב פסיכולוגי או פסיכוסומאטי. השימוש בלייזר השקט יחסית, מונע מטבע הדברים את החרפת הכאב מתוך השפעות פסיכולוגיות כאלו.

רוצים טיפול שיניים ללא כאב? לחצו למידע נוסף

Share Button


תגיות: , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>