בעיות שיניים בקרב בני גיל הזהב והטיפול בהן


מאת: ד"ר אמיל ליטבק | יום שלישי,3 לספטמבר, 2013

מגוון בעיות בריאות המתפתחות בקרב האוכלוסייה המבוגרת, כוללות גם את חלל הפה והשיניים. בעבר, אובדן השיניים בגיל השלישי היה בלתי נמנע ואפילו נראה טבעי. המצב השתנה בעשורים האחרונים:  יותר ויותר מבוגרים שומרים על המשנן או לפחות על חלקו, וטיפולי שיניים רבים מסייעים לבני הגיל השלישי לשמור על בריאות הפה.

טיפולי שיניים למבוגרים (Dream Designs)

טיפולי שיניים למבוגרים (Dream Designs)

כיום, האנשים המבוגרים המאבדים את רוב השיניים, כבר לא מסתפקים בזוג תותבות. פיתוחים שונים וטכנולוגיות מגוונות קיימים כיום, כמו השתלות שיניים בלייזר. הטכנולוגיות החדישות מקלות באופן משמעותי על אופן הטיפול, מאפשרות מראה אסתטי גם עבור מי שסובלים מבעיות שיניים רבות ותורמות לאיכות החיים בגיל מבוגר. נדבר כעת על הבעיות השונות והנפוצות בקרב האוכלוסייה המבוגרת.

1. אובדן של שיניים – כאשר ישנו אובדן שיניים, מדובר בבעיה אסתטית, אך גם בבעיה בריאותית, שכן המצב מקשה על האדם לאכול וגורם לבעיות בתפקוד היומיומי. הבעיה נגרמת בין היתר בגלל מחלות באזור הפה והלסת או מחלות חניכיים. רופא השיניים יכול להתאים למטופל את תכנית הטיפול האולטימטיבית עבורו, לדוגמא שיניים תותבות או שתלים דנטליים. השתלים הדנטליים מהווים מציאות נוחה ויעילה לשיקום פה ואיכות חיים מצוינת בחלל הפה. שיניים הנמצאות על שתלים מאפשרות הזנה יעילה ובראיה יותר, ולא נשכח את החיוך אשר חשוב בכל גיל.

2. נסיגת חניכיים – עם השנים, נחלשת המערכת החיסונית וישנה נסיגת עצם, והמצבים האלו מהווים חלק מהזרזים לנסיגת החניכיים. גם מחלה יכולה להיות זרז לנסיגת חניכיים. טיפולים בנסיגת חניכיים יכולים להיות תרופתיים ברוב המקרים, אבל במצבים קשים יותר, הטיפול עשוי לכלול ניתוח. זה המקום לציין שטיפול במחלת חניכיים עבר שינויים רבים בעשור האחרון. כיום מתמקדים הרבה יותר במניעה ובטיפולים משמרים, ואפילו בטיפולי חניכיים משקמים, זאת בניגוד לאופנת ניתוחי החניכיים שאפיינה את העבר.

3. פצעים בפה – הפצעים נגרמים בשל מחלות כלשהן בחלל הפה, גידולים, דלקות, זיהומים ועוד. כאשר מתפתחים פצעים בפה, ישנו קושי לאכול ולדבר.

4. רקמות בפה משתנות – הרקמות נוטות להשתנות בגיל מבוגר, ולכן יש לשמור על ערנות ולהיבדק אצל רופא השיניים למניעת בעיות וסיבוכים עתידיים. מומלץ להגיע לביקורת אחת לחצי שנה כדי לאבחן שינויים ברקמות.

טיפולי שיניים בלייזר והסיוע שלהם לאוכלוסייה המבוגרת

כפי שציינו, כיום ניתן למצוא פתרונות רבים ברפואת השיניים בלייזר, שלמעשה מחליפה את המקדח ברפואת השיניים הקונבנציונלית. כך למשל בתחום ההשתלות, שנפוץ בקרב מבוגרים. בהשתלות שיניים בלייזר ניתן לנקות את אזור העקירה, להפחית את הדימום (יתרון גדול עבור אנשים הנוטלים תרופות מדללות דם כמו קומדין), לרפא את האזור במהירות ולסייע בחשיפת השתלים.

במרפאתו של ד"ר אמיל ליטבק ניתן לבצע השתלות שיניים בלייזר באמצעות מכשור מתקדם מבית Fotona. למידע נוסף על טיפול שיניים בלייזר ללא כאב בכלל! לחצו כאן

Share Button


תגיות: , , , , , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>