ארבעה מיתוסים על טיפולי שיניים באמצעות לייזר


מאת: ד"ר אמיל ליטבק | יום ראשון,26 למאי, 2013

רבים האנשים ששמעו על טיפולי שיניים בלייזר בכלל והשתלות שיניים בלייזר בפרט, וחלקם גם התנסו בטיפולים שכאלו. מכיוון שידיעותיו של הציבור בתחום הזה מערבבות מציאות ודמיון, חשוב להפריך כמה מיתוסים נפוצים על טיפולי שיניים באמצעות לייזר.

Picture2

טיפול בלייזר הוא חדשני

המיתוס שטוען שטיפול בלייזר הוא חדשני איננו נכון. אמנם טיפול בלייזר נחשב לפיתוח מתקדם, אבל מכשירי לייזר נמצאים בשימוש ברפואת שיניים כבר מעל ל-25 שנה. לכאורה, ההנחה שמדובר בטיפול חדשני איננה מפריעה, אבל בפועל לא מעט מטופלים חוששים מטיפול מסוג זה מחשש שהרופאים לא צברו בו די ניסיון.

כאשר מבינים שאין מדובר בטיפול חדש כל כך, ושנצברו עד היום די ראיות מדעיות ליעילותו ולעליונותו, נמוג החשש מפני רפואת שיניים מתקדמת שכזאת. בנוסף, טיפול בלייזר הוא במידה רבה טיפול שיניים ללא כאב, מה שמפחית עוד יותר את החששות הקיימים.

הלייזר מסוכן בגלל הקרינה שנפלטת

השתלות שיניים בלייזר

אנשים רבים סבורים כי ביקור אצל רופא שיניים בלייזר מסוכן, מכיוון שקרן הלייזר מייצרת קרינה שעלולה להזיק. חשוב לציין כי לא מדובר בקרינה במובן המסוכן שלה והיא איננה מייננת, רדיואקטיבית או קרינת רנטגן. מכשיר הלייזר מייצר קרן אור שונה לגמרי מאור שנפלט מנורת ליבון רגילה. לכן, השימוש בלייזר ברפואת שיניים הוא בטוח ולא מסוכן כלל.

לייזר טוב, אבל לא אפקטיבי בטיפולי שיניים

רבים נוטים לחשוב שהלייזר הוא "פתרון קסם" לבעיות רבות, אבל לא יעיל כשהדבר מגיע לשיניים. רפואת שיניים בלייזר הפכה לפתרון אידיאלי עבור מטופלים רבים ובאמצעותה ניתן לבצע סוגי טיפולים מגוונים: ניקוי עששת, טיפול שורש, כירורגיה עדינה, עצירת דימום והסרת אבנית או נגעים בתוך הפה. יתרה מזו, רפואת שיניים בלייזר טובה בטיפול בגידולים שפירים בתוך הפה.

רק מומחה ילדים צריך לטפל בילדים

טיפול שיניים לילדים יכול להיות חוויה לא נעימה, בעיקר בשל הפחד של הילד מפני המכשירים הלא מוכרים והרעשים שהם מפיקים. לכן, ישנה חשיבות עליונה לגישה ולקשר שנוצר עם הילד. במקרה של רפואת שיניים בלייזר, מדובר בכלי שעוזר ליצור אינטראקציה חיובית עם המטופל הצעיר. הלייזר מבטיח ברוב המקרים רפואת שיניים ללא כאב – מה שקורץ להורים רבים. ב-90 אחוז מטיפולי השיניים אין כלל צורך בזריקת הרדמה מקומית.

לחצו למידע נוסף על - טיפול שיניים ללא כאב

Share Button


תגיות: , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>