איך מונעים עששת בעזרת תזונה נכונה


מאת: ד"ר אמיל ליטבק | יום שני,27 למאי, 2013

התנהגות נכונה, בין היתר באמצעות רכישת כלים של תזונה נכונה, תפחית מאוד את הצורך בטיפולי שיניים משמרים ומסובכים. רופא שיניים בלייזר, טוב ומקצועי ככל שיהיה, אינו יכול להחליף את האחריות האישית בשמירה על בריאות הפה. 

השתלות שיניים בלייזר - תזונה נכונה

סוכרים ועששת

רבים סבורים, בטעות שרק לאכילת ממתקים וסוכרים יש השפעה שלילית על מצב השיניים ובריאות הפה בילדים ובמבוגרים. אין ספק שתזונה עתירת סוכר איננה מוסיפה בריאות לשיניים ולחניכיים, אבל אסור לשכוח שגם מזונות "בריאים" מהווים מצע להתפתחות חיידקיי העששת. פחמימות, אשר מהוות את אחד מהמרכיבים התזונתיים העיקריים של אנשים רבים, הם למעשה סוכרים מורכבים. בתור שכאלה, הם אמנם מזיקים פחות לשיניים, אבל חשוב להסיר גם אותם תוך שימוש במברשת שיניים ובחוט דנטאלי.

עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא

אכילה של מזונות מסוימים תסייע בהפחתת הביקורים אצל רופא השיניים, ולכל הפחות תעורר את הצורך בהם בגיל מבוגר ככל האפשר. טיפול שיניים בלייזר נחשב לפתרון מצוין לעששת ולהחזרת הפה למצב תקין, במקרה של בעיה.

מה כדאי, אם כן, לעשות כדי לפגוש את רופא השיניים במאוחר ולא במוקדם? מה אפשר לעשות כדי שלא להזדקק לשירותיו של רופא השיניים, אפילו אם ניתן להשיג רפואת שיניים בלייזר שהיא כיידוע רפואת שיניים ללא כאב? כל מה שצריך הוא לנקות את השיניים באופן טבעי.

לנקות שיניים בטבעיות

מלבד השימוש במברשת ובמשחה, וכמובן בכללי הצחצוח הנכון והמנעות מצריכה מופרזת של סוכרים, פחמימות וחטיפים, כדאי לנקות את השיניים בטבעיות. ניתן לעשות זאת למשל באמצעות אכילת מאכלים קשים, והקפדה על לעיסה מתונה. מזונות כמו גזר בלתי מבושל ותפוחי עץ יודעים בתור "צחצוח שיניים טבעי". מלבד היותם חיוניים לשמירה על חניכיים בריאות, הם גורמים ל"מחסור במזון" עבור החיידקים. לעיסה מתונה, גם לה יתרונות משלה. לעיסה כזאת מעודדת את הפרשת הרוק לחלל הפה ובכך מתבצעת מעין שטיפה טבעית של הרובד החיידקי המזיק.

לסיכום, רפואת השיניים המודרנית זכתה להתפתחות מרשימה בזכות כניסת טכנולוגיות חדשות לשימוש שוטף. השתלות שיניים בלייזר למשל, שהתפרסמו בתור טיפול שיניים ללא כאב, אכן שייכות למהפכת חדשנות רפואית. עם זאת, אסור לשכוח שלמרות הטכנולוגיה, שמירה על היגיינת הפה היא אחד הכללים הבסיסיים שיעזרו להצלחת הטיפול.

מעוניינים בהלבנת שיניים? לחצו כאן

Share Button


תגיות: , , , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>